جنگل

جنگل

آثار چاپ شده در جنگل

« همه پسران من » یکی از نمایش نامه های مشهور « آرتور میلر » است که در سال 1947 منتشر شد و در همان سال به طور محدود به روی صحنه رفت. در سال 1949، دوباره اجرای این نمایش از سر گرفته شد و رکورد 328 اجرا را به ثبت رساند. این نمایش توسط الیا کازان کارگردانی شد و جایزه انجمن منتقدان تئاتر و جایزه تونی برای بهترین نویسنده و بهترین کارگردانی را به دست اورد.

کتاب کلمات اثر ژان پل سارتر زندگینامه ای است درباره ده سال اول زندگی خود او که تا حد زیادی با اعترافات نویسنده و فیلسوف بزرگ ژان ژاک روسو قابل مقایسه است. کتاب کلمات چگونگی شکل گیری زندگی یکی از بزرگ ترین متفکران قرن بیستم را روایت می کند. سارتر در سن 59 سالگی این رمان که درباره خودشناسی است را به رشته تحریر درآورد. این نویسنده، فیلسوف و نمایشنامه نویس بزرگ به زیبایی و مهارت تمام درباره زندگی خود در دوران کودکی نوشته است. او که در خانواده ای اهل کتاب چشم به دنیا گشوده بود و توسط مادری تنها و پدربزرگ و مادربزرگش رشد یافته و علاقه وافری به بازی با کلمات داشته است.Jean-Paul Sartre نویسنده، منتقد و فیلسوف فرانسوی و یکی از شاخص ترین متفکران مدرن قرن بیستم به شمار می آمد

کتاب کیش آدمکش Assassins Creed تاکنون در ده جلد به چاپ رسیده است. شهرت و جذابیت این کتاب ها بر کسی پوشیده نیست زیرا این عنوان Assassins Creed یکی از مشهورترین سری بازی های صنعت بازیسازی و همچنین سینمای هالیوود می باشد. در هرکدام از این کتاب ها به یک شخصیت مبارز که جزء فرقه اساسین هاست پرداخته شده که علیه دولت زمان خود و تمپلارها Templar به جنگ و ستیز می پردازد. وقایع کتاب ها هرکدام در یک شهر و دروه تاریخی منحصر بفرد روی می دهد و با تمامی رخدادهای تاریخی و سیاسی و اجتماعی آن کشورها نیز مطابقت دارد. بی شک این عنوان یکی از زیباترین کتاب های سبک فانتزی و هیجانی است که تقریبا بیشتر افراد در سرتاسر دنیا با آن خاطره دارند.

مان «آوای فاخته» یک رمان جنایی و نوشته نویسنده مشهور «جی کی رولینگ» است که با نام مستعار «رابرت گالبریت» در سال 2013 به چاپ رسید. این نخستین رمان از سری Cormoran Strike می باشد که شماره دوم آن نیز با عنوان «کرم ابریشم» در سال 2014 به چاپ رسید. شماره سوم و چهارم این سری با نام های «رد پای شیطان» و «سفید مرگبار» به ترتیب در سال 2015 و 2016 به چاپ رسیدند.

برای بسیاری از افرادی که به دنیای Warcross وارد می شوند، این فقط یک بازی نیست، یک طریقه زندگی کردن است.

داستان کتاب مصور Harry Potter and The Chamber of Secrets در ادامه‌ی داستان Harry Potter and the Philosophers Stone رخ می‌دهد. در کتاب «هری پاتر و تالار اسرار»، هری پاتر سال اول مدرسه‌ی هاگوارتز را به اتمام رسانده است و برای تعطیلات تابستانی دوباره به خانه‌ی خاله‌اش برگشته است. در خانه‌ی دورسلی‌ها، موجودی عجیب به نام «دابی» به او هشدار می‌دهد که اگر امسال به مدرسه هاگوارتز بازگردد با مشکلی بزرگ روبرو خواهد شد. سال دوم مدرسه هاگوارتز با سختی‌های زیادی مثل ورود استادی مغرور و سختگیر به نام «پروفوسور لاکهارت» و رفتارهای عجیب «جینی» (خواهر رون ویزلی) همراه است. اما، دردسر اصلی هنوز اتفاق نیفتاده است. طلسمی، گربه سرایدار و چند نفر از دانش‌آموزان هاگوارتز از جمله «هرمیون گرنجر» و «کالین کریوی» را تبدیل به سنگ کرده است. همه به هری پاتر مشکوک شده‌اند. هری پاتر برای نجات خودش و کسانی‌که طلسم شده‌اند باید تالار اسرار را پیدا کند.

بریانا یا بری جکسون 16 ساله میخواهد یکی از بزرگترین رپرهای تاریخ شود. پدرش اسطوره ی رپ زیر زمینی بود، اما 12 سال پیش وقتی که در مرز رسیدن به موفقیتی بزرگ بود توسط گروهی از اوباش کشته شد. بری آرزو دارد پا جای پدرش بگذارد اگرچه کار راحتی نیست. بری و خانواده اش زندگی را با حقوق ناچیز مادر و برادرش می گذرانند. وقتی مادرش به طور غیرمنتطره ای شغلش را از دست می دهد ، اخطارهای تخلیه و تلاش برای پیدا کردن غذا هم به اندازه ی ریتم ها و قافیه ها جزئی از زندگی بری می¬شوند. خطر بی خانمان شدن و فقر خانواده¬ی جکسون را تهدید می کند و بری می خواهد این وضعیت را تغییر دهد، او دیگر فقط نمی خواهد موفق شود، او باید موفق شود، یک رپر موفق. اما شهرت بسیار پیچیده تر از آن است که به نظر می رسد.

سه گوهر به نام سیلماریلین Silmarillion توسط ماهرترین الف¬ها Elves ساخته شدند. پیش از اینکه دو درخت والینور Valinor توسط اولین ارباب تاریکی مورگوث (ارباب Sauran) Morgoth نابود شوند، آنها نور دو درخت را در این گوهرها محبوس کردند. بنابراین، تنها نور این درختان در گوهرهای سیلمارین نهفته بود، که سرانجام مورگوث آنها را تصاحب کرد و در قصر خود در Angband در شمال سرزمین میانه قرار داد. این رمان روایت کننده شورش Fëanor علیه خدایان و تبعیدشان از Valinor و بازگشت دوباره به سرزمین میانه است. روایت نبردی سهمگین در برابر دشمنی بزرگ.

رمان An Anonymous Girl روایتگر داستان دختر جوانی به نام Jess است که به دنبال تهیه هزینه بالای درمان خواهرش که دچار آسیب مغزی شده است، تصمیم می گیرد که در آزمایشی توسط روانشناس سرشناسی به نام Dr.Shield شرکت کند. Dr.Shield که برای آزمودن وفاداری شوهرش دست به چنین آزمایشی زده است ابتدا به عنوان فردی قابل اطمینان ظاهر می شود و سعی می کند تا Jess را وادار به کارهای عجیبی کند. در مقابل Jess نیز دست به هرکاری می زند تا پول مورد نیاز برای رفاه خانواده اش را به دست بیاورد. به این ترتیب Dr.Shield تلاش می کند تا با آزمایش های سنگین و عمیق تری موش آزمایشگاهی خود را تبدیل به طعمه ای برای شوهرشThomas کند. در این آزمایش سه سوال مهم پرسیده می شود.

کتاب جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آنها کتاب راهنمایی است نوشته ی جی. کی. رولینگ که در 2001 با اسم مستعار نیوت اسکمندر چاپ شد و با اقتباس از این کتاب فوق العاده، فیلمی با همین نام در 2016 روی پرده های سینما رفت. این کتاب یادداشتهای کوچکی در برخی صفحاتش دارد که نشان میدهد این نسخه ای از کتاب است که زمانی متعلق به خودِ هری بوده است.

به کاراوال خوش آمدید، جایی که هیچ چیز آن طور که به نظر می رسد، نیست!!!

زندگي هزل از زمان تشخيص سرطانش با مرگ گره خورده است، اما وقتي با پسري به نام آگوستوس واترز آشنا مي شود، زندگي و مرگش دوباره از نو رقم مي خورد. آنها مدام به عبارت پس از زندگي برآمدن فکر مي کنند و به تمام چيزهاي غير ممکني که بعدا معلوم مي شود مي توان از پسشان برآمد. آنها مي خواهند از پس عشقشان بربيايند، حتي اگر خورشيد يک روز زمين را به درون خودش بکشد و نابود کند و ….

سال 1964 است و جنگ جهانی دوم به اتمام رسیده است. زنان جوان چشم انتظارند تا معشوقه شان از جنگ بازگردد و به وعده های خود عمل کنند. در سیدنی واقع در استرالیا 4 زن تصمیم می گیرند تا به همراه کاروان 650 نفری عروس ها با کشتی به سمت انگلیس حرکت کنند. کشتی فقط حامل سرباز و سلاح نیست بلکه افسران نیروی دریایی نیز با آن همراه هستند. قوانین سخت همه اجرا میشوند اما در پایان زندگی این دریانوردان و عروسها به طرز غیرقابل پیشبینی به هم گره میخورند..

راشل Rachel زنی سی و دوساله و الکلی است که دورهٔ سختی از زندگی‌اش را پس از اینکه شوهرش او را رها کرد، می گذراند. راشل Rachel تقریبا هر روز از طریق قطار رفت و آمد می کند، که در یکی از این روزها با زوج جوان خوشحالی برخورد می کند و به آنها رشک می ورزد و آنها را در مقایسه با خود خوشبخت و چه بسا کامل می پندارد. یکی از این روزها، او خبر گم شدن زنی را در روزنامه می بیند که او را می شناسد، راشل Rachel فکر می کند شاید خود او هنگامی که از خود بی خود بوده است، او را سر به نیست کرده است. به همین دلیل او به دنبال پرده برداشتن از راز این ماجرا به تحقیق و بررسی می پردازد تا از حقیقت امر آگاه شود. در جریان یک سری اتفاقات، او به مرور به همسر سابق خود مشکوک شده و او را تحت نظر می گیرد، تا اینکه راشل Rachel به موضوعی پی می برد که ممکن است جانش را در خطر بزرگی بیاندازد.....

Kate Bowler استاد دانشگاه و یک مسیحی است که تخصصش در زمینه مطالعات دینی و مذهبی است. او معتقد است که سعادت و خوشبختی نشانه رضایت خداوند و بدبختی و بداقبالی نشانه خشم و قهر خداوند می باشد. در سن سی و پنج سالگی تمام زندگی او به سوی رستگاری و خوشبختی پیش می رفت. در کارش ترقی داشت، با فرد مورد علاقه اش ازدواج کرده بود و با تولد پسرش همه چیز در عالی ترین شرایط بود.

جزیره‌ای اسرارآمیز. یتیم‌خانه‌ای متروکه. کلکسونی عجیب از عکس‌های جالب و ترسناک.

این کتاب دنباله To Green Angel Tower است و در کل به ماجراجویی ها و اتفاقات عجیب و جالب شخصی به نام سیمون Simon می پردازد. رمان The Heart of What Was Lost درست از انجایی شروع می شود که کتاب To Green Angel Tower پایان می باید. این کتاب روایت کننده داستان ایزگریمنور Isgrimnur و سربازان Rimmersgard است که کمر به نابودی Norns بسته اند. البته این قسمت سوالات بی پاسخی را که در کتاب To Green Angel Tower مطرح شده بود را سرانجام پاسخ می دهد.

در کتاب هفتم با عنوان هری پاتر و یادگاران مرگ، هری همراه با دوستانش به دنبال جان پیچ های ولدرمورت (Voldemort) هستند. در آخرین نسخه از این سری، بسیاری از شخصیت های داستان کشته می شوند و در این راه هری پاتر متوجه می شود که باید سه وسیله ی مرگبار را پیدا کند. او در این بین با حقایقی مواجه می شود که باور کردنش برای او بسیار مشکل خواهد بود. سرانجام او و ولدمورت در برابر یکدیگر قرار می گیرند و تنها یک نفر باید از این نبرد زنده خارج شود.

دو نفر شاید جمعیتی محسوب نشوند ولی وقتی پیتر و برادر کوچکترش فاج، در یک اتاق باشند، یعنی یک لشگر آدم. بزرگ تر ها گمان می کنند که فاج پسر کاملا خوب و شایسته ای است، اما پیتر ولاکپشت خانگیش، حقیقت ماجرا را می دانند. از مبل های پاره شده تا گوجه هایی که به در و دیوار کوبیده شده اند، همگی نشان از این امر دارند که هر جا فاج برود، شیطنت و خرابکاری هم به دنبال او خواهند رفت!

کتاب Moonglow اعترافات مرد درحال مرگی است که در داستان به اسم پدربزرگم میشناسیمش. داستانهایی درباره دیوانگی، جنگ و ماجراجویی، ازدواج و هوس و فراتر از همه، قدرت مخرب رازهایی که نگه میداریم و دروغهایی که میگوییم. داستان عشق پرشور پدربزرگ و مادربزرگ، زنی اسرار آمیز که در اثر جنگ فرانسه شکسته شده...

بریدا Brida، داستان کم و بیش واقعی زندگی دختری ایرلندی است که شاگرد جادوگری است و پائولو کوئلیو Paulo Coelho او را در یکی از سفرهای خود ملاقات کرده است. این کتاب بعد از موفقیت کیمیاگر در برزیل به چاپ رسید. بریدا دختر ۲۱ ساله ایست که برای مدت طولانی به جنبه‌های مختلف جادوگری علاقه داشته اما اکنون دنبال علوم و دانش‌های دیگر است. این جستجو او را به سوی مردمی خردمند می‌کشاند و آن‌ها او را در مورد جهان معنوی تعلیم می‌دهند، بنابراین بریدا شروع به پیدا کردن تعادلی بین روابط خود و علاقه‌اش به جادوگر شدن می‌کند

من یڪ جاسوسم، یڪ شبح، یڪ روح، یڪ مرد دوچهره. به همین دلیل شاید عجیب نیست ڪه من دو تا ذهن هم دارم. من تصویر نامربوطی نیستم ڪه از یڪ ڪتاب طنز یا یڪ فیلم ترسناڪ بیرون آمده باشد، هر چند بعضی ها طوری با من برخورد می‌ڪنند انگار یڪی از آن شخصیت‌ها هستم. چیزی جُم بخورد، هر طرف ڪه باشد، راحت متوجه می‌شوم. بعضی وقت‌ها تملق خودم را می‌گویم ڪه پسر، این خودش یڪ استعداد است ڪه تو داری! آن هم یڪی از ریزترین استعدادهای خدادادی، اما شاید فقط من صاحب این استعداد باشم. بعضی مواقع، وقتی می‌بینم با وجود این استعداد، نمی‌توانم گرهی از گره‌های این دنیای ڪوفتی را بازڪنم، به خودم می‌گویم یعنی واقعاً اسم این را می‌شود گذاشت استعداد؟

مان آسیایی های خرپول، نوشته ی کوین کوآن در سال 2013 منتشر شد و تبدیل به یکی از رمان های پرفروش نیویورک تایمز شد. این کتاب درواقع جلد اول از مجموعه ای 3 جلدی است و به گفته ی خود نویسنده تلاشی برای نمایش آسیای مدرن به ساکنین آمریکای شمالی است، چون اغلب آثار ادبی که درون مایه و موضوع آنها آسیا هستند، درباره ی دوران های کهن در آسیا یا افرادی با هویت آسیایی-آمریکایی اند. کوین این داستان را به نوعی با الهام از کودکی خود در سنگاپور و برای بزرگداشت یاد پدرش نوشته است.

سفری اعجاب انگیز و پرمخاطره به پایان دنیا، به سرزمین موجودات جادویی و نبرد بین خیر و شر، یک مخاطب دیگر از یک کتاب چه چیزی می خواهد؟ مجموعه نارنیا که اولین قسمت آن با نام The Lion, the Witch and the Wardrobe در سال 1949 توسط Clive Staples Lewis نوشته شد. اما نویسنده کتاب به همین یک کتاب بسنده نکرد. پس از آن شش کتاب دیگر نیز نگاشته شدند و در مجموع سری کتاب های ماجراهای نارنیا The Chronicles of Narnia را تشکیل دادند. مجموعه ای که در پنجاه سال اخیر بخش اعظمی از بدنه ادبیات فانتزی را تشکیل داده است. هر یک از جلدهای این کتاب یک شاهکار محسوب می شود. شاهکاری که مخاطب را وارد دنیایی خیالی و جادویی می کند که نتیجه آن جذب نسل های گوناگون و علاقمند به کتاب است.

بازی تاج و تخت نخستین رمان از مجموعه رمان های حماسی نغمه یخ و آتش است. این رمان در سال 1996 منتشر شد و در سال 1997 برنده جایزه لوکس و نیز در همان سال نامزد دریافت جایزه نبیولا و جهان فانتزی شد. همچنین، در همان سال برنده جایزه هوگو شد و نیز رتبه شماره یک فهرست رمان های پر فروش نیویورک تایمز را به دست آورد. اولين جلد از کتاب بدون اطلاع رساني و تبليغات منتشر شد اما موفقیت و فروش عظیمی به دست آورد.

راوی داستان در پرواز پاریس – لندن دختری به نام کلویی (Chloe) را ملاقات می کند و وقتی به فرودگاه و قسمت چمدان ها می رسد متوجه می شود که در دام عشق دختر گرفتار شده است. او عاشق موهای فندقی و گردن ظریف و چشمان براق سبز، طرز غذا خوردنش، فاصله میان دندان های پیشینش شده است. گرچه سلیقه دختر در انتخاب کفش را نمی پسندد....

در اين کتاب که جلد سوم از مجموعه ي يتيم خانه ي خانم پرگرين براي کودکان عجيب است، داستان جيکوبِ شانزده ساله را دنبال ميکنيم که توانايي جديدي را در خود کشف کرده است و قصد دارد در تاريخ شيرجه بزند تا دوستانش را نجات دهد. در اين سفر پرماجرا اما بلوم و اديسون مک هنري او را همراهي ميکنند. در اين کتاب فانتزي و هيجان انگيز عکسهاي قديمي و جالبي همراه با متن منتشر شده اند که تجربه ي جديدي از خواندن به شما مي دهد..

کتاب The Red-Haired Woman درباره پسری جوان به نام «جم» است. او یک دانش‌­آموز دبیرستانی است. پدرش در یک داروخانه کار می­کند اما یک روز برای همیشه آن‌­ها را ترک می­نماید. پسر جوان مجبور می­شود برای تأمین مخارج زندگی کار کند. او به روستایی در اطراف استانبول می­رود و با اوستا محمود چاه­‌کن آشنا می­شود. جم به شاگردی اوستا در می­‌آید و کارش را نزد او آغاز می­کند. خیری پیک از دیگر شخصیت­‌های این داستان به حساب می‌­آید. او می­خواهد یک کارخانه نساجی بنا کند و به همین دلیل نیازمند کارهای مربوط به حفاری است. از آن‌جایی که این داستان در زمان قدیم درحال رخ دادن است، چیزی به نام حفاری مکانیزه وجود ندارد. به همین دلیل او در پی یافتن یک چاه­‌کن، با اوستا محمود آشنا می­شود. اوستا محمود با کمک جم وشخصی به نام علی، انجام امور مربوط به حفاری را به عهده می­گیرند. هرچه زمان می­گذرد، جم به اوستا نزدیک و نزدیک‌­تر می­شود و بعد از مدتی او را همانند پدر خود می­بیند. مدتی بعد، در همان حوالی، جم با زنی موقرمز روبرو می­شود و به او دل می­بندد. او هرروز به امید دیدن این زن زیبا برمی­خیزد و تمام تلاشش را می­کند که هرلحظه بتواند او را ببیند. اما اندکی بعد می­فهمد که این زن بازیگر تئاتر است و شرایطی دارد که نمی­تواند هیچ‌­گاه در جایگاه همسر جم قرار بگیرد. اما برخلاف این شرایط آن‌­ها روز به روز به هم نزدیک‌­تر می­شوند و روابط عاطفی نزدیکی برقرار می­نمایند. رابطه­‌ای که آثارش تا سال­‌های سال در زندگی جم باقی خواهد ماند و همه چیز را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

تو اشتباه میکنی... چون تا وقتی اون کار اشتباه رو انجام ندی غیرممکنه که بفهمی اشتباه بوده یا نه.

در کتاب You Can’t Hurt Me، گاگینز داستان اعجاب انگیز زندگانی اش را با مخاطبان در میان گذاشته است و می گوید که همه ما تنها از 40 درصد ظرفیت و توانایی های خود استفاده می کنیم. با استفاده از راهکارها و تجربیات او، می آموزیم که چگونه فراتر از درد، ترس و افسردگی گام برداریم و به نهایت حد خود دست پیدا کنیم.

بغداد میزبان اجلاس سران ابرقدرت‌هاست که به صورت سری قرار است برگزار شود و موضوع اصلی آن، بررسی احتمال وجود داشتن سلاحی سری و قدرتمند است. بنا به دلایلی خبر برگزاری این اجلاس پخش می‌شود و سازمان زیرزمینی جنایتکاری، که هم ضد کمونیست و هم ضد کاپیتالیست است و مغز متفکر پشت این سلاح است در حال برنامه‌ریزی برای از بین بردن افراد این اجلاس است. تنها یک نفر خارج از این سازمان وجود دارد که می‌تواند این سلاح را تشخیص دهد و شواهد لازم برای تایید کردن این سلاح را دارد، ماموری انگلیسی به نام «هنری کارمایکل» (Henry Carmichael) است. طبیعتا سازمان مسئول طراحی این سلاح هر کاری حاضر است برای متوقف کردن «کارمایکل» و جلوگیری از این‌که او سران را قانع سازد که چنین سلاحی وجود دارد ، بکند. آیا «کارمایکل»، بر خلاف شانس کمی که دارد در مقابله با این سازمان تروریستی، می‌تواند وارد بغداد شود؟

کتاب کیش آدمکش Assassins Creed تاکنون در ده جلد به چاپ رسیده است. شهرت و جذابیت این کتاب ها بر کسی پوشیده نیست زیرا این عنوان Assassins Creed یکی از مشهورترین سری بازی های صنعت بازیسازی و همچنین سینمای هالیوود می باشد. در هرکدام از این کتاب ها به یک شخصیت مبارز که جزء فرقه اساسین هاست پرداخته شده که علیه دولت زمان خود و تمپلارها Templar به جنگ و ستیز می پردازد. وقایع کتاب ها هرکدام در یک شهر و دروه تاریخی منحصر بفرد روی می دهد و با تمامی رخدادهای تاریخی و سیاسی و اجتماعی آن کشورها نیز مطابقت دارد. بی شک این عنوان یکی از زیباترین کتاب های سبک فانتزی و هیجانی است که تقریبا بیشتر افراد در سرتاسر دنیا با آن خاطره دارند.